top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תAzrieli-Hirsh And Co

מגרשים למכירה בצפון


ים, כנרת, צפון
כנרת בצפון

חשיפה לצפון

צפון הארץ בעיניי אנשים רבים מייצג את אידיאל השקט, הנוף והאופי הנינוח של האזור קוסם לאנשים רבים אשר מאסו בסגנון החיים המהיר של המרכז.

משקיע המחפש מגרשים למכירה בצפון תמיד יראה לנגד עייניו את הרוכשים הפוטנציאליים אשר בדרך כלל יהיו אנשים מבוגרים ומבוססים יחסית אשר החליטו לערוק לצפון ולבנות את בית חלומותיהם. כמו בכל השקעה אחרת, גם כאשר מחפשים מגרשים למכירה בצפון יש להתחשב בנתונים רבים אשר יכולים להשפיע משמעותית על פוטנציאל הקרקע להשקעה.

מגרשים למכירה בצפון – חשיבותו של המיקום

מיקום הינו תמיד אחד הנתונים החשובים ביותר בהשקעות נדל"ן והינו חשוב כפליים כאשר מחפשים מגרשים למכירה בצפון. שימו את עצמכם לרגע בנעליו של אדם השוקל לעבור לצפון – הוא מחפש שקט מכיוון שנמאס לו מהרעש המטרופולי, הוא מחפש איכות חיים והוא מחפש שיהיה לו נוף כמה שיותר טבעי בסביבתו. מצד שני חשוב יהיה לו להיות במרחק נסיעה קצר מהנוחויות שהתרגל אליהם: מרכזי קניות מודרניים ומוקדי תרמות נגישים. לפי קרטריוני מיקום אלו מומלץ לחפש מגרשים למכירה בצפון על מנת למקסם את איכות ההשקעה.

מגרשים למכירה בצפון – יעוד המגרש

כאשר משקיע מחפש מגרשים למכירה בצפון תמיד צריך לעמו לנגד עינו היעוד של המגרש, כלומר למה בעצם המגרש יכול לשמש. העניין מקבל חשיבות יתר כאשר ההשקעה הינה לצורך פיתוח הנכס ולא לצורך מכירה מאוחרת יותר. בדיוק כפי שאין היגיון להקים חנות נעליים יוקרתית בלב שכונת מגורים פרברית כך גם אין היגיון בלחפש מגרשים למכירה בצפון המיועדים למגורים באזור הסמוך לכביש סואן. על ידי הגדרה ברורה של יעוד המגרש שמחפשים ניתן יהיה למקד את החיפוש בצורה יעילה יותר ולשים לב ביתר קלות ממה יש להימנע.

מגרשים למכירה לטובת בנייה רוויה

יזם הרוכש קרקע לבנייה רוויה מתכוון להרים מגדלי דירות גבוהים לצורך מסחר ופיתוח. כמויות דירות למכירה הקיימות בשוק היום נמוכות ביחס לאוכלוסייה בישראל. המדינה מגבילה את כמות הדירות שיזם יכול לבנות כדי שהבניין יוכל לעמוד בתוכנית ההנדסית שלו ולא לחרוג ממנה בהגבלות הבטיחות.

מגרשים למכירה בצפון – הגדרתו הנוכחית של המגרש

כאשר מחפשים מגרשים למכירה בצפון מגלים מהר מאוד שקיים היצע די גדול בשוק ולכן אין לתת לעיניים להתפזר – יש להישאר ממוקדים ולערוך בירור יסודי ומקיף על כל מגרש המתעניינים בו. דבר ראשון יש לבדוק מה סטטוס הקרקע שעליה נמצא המגרש, האם מדובר במגרש הנמצא על קרקעות ישראל חקלאית? ואם כן, האם מתוכננת הפשרת קרקעות באזור ולאיזו מטרה? האם זו היא קרקע המיועדת לתעשייה ומסחר? או האם זו קרקע חקלאית המיועדת למגורים? פרטים אלו מאוד חשובים למחפשים מגרשים למכירה בצפון! לא פעם בעלי המגרש הנוכחיים עלולים למסור מידע כוזב לקונה הפוטנציאלי לגבי אופי המגרש. באותו עניין, יש לוודא על שם מי רשום המגרש בטאבו ולנהל את העסקה רק עימו או בא כוחו המחזיק מכתב רשמי חתום על ידי עורך דין ובעל הנכס.

מגרשים למכירה בצפון – הכינו את הסוודרים

כאשר מסיימים את כל תהליכי הבדיקה ההכרחיים ומסננים את המגרשים למכירה בצפון הרלוונטיים, נשאר רק לשאול שאלה אחת – האם זאת הפעולה הנכונה בשבילי? בין אם הרכישה מתבצעת למטרת השקעה ובין אם למטרת שימוש עצמי, צפון הארץ מספק משהו שנדיר ביותר למצוא באזורים האחרים – יש משהו באוויר הצלול שמושך אליו אנשים. דיברנו על האידיאל של הצפון בהתחלה ולאידיאל זה יש עוצמה שאסור לזלזל בה – השקעה בשטח בצפון אשר נעשית נכון הינה בהחלט השקעה מצויינת מבחינת הרווח הפוטנציאלי ואם הרכישה הינה למטרת שימוש עצמי אז בכוחה של החלטה זו לשנות חיים שלמים.

ישנם הרבה מגרשים למכירה בצפון וההיצע מרשים למדי. כל מי ששוקל את האופציה בהחלט מומלץ לו לפנות יום ולעלות צפונה בשביל לראות מספר מגרשים ולספוג את האווירה של המקום.Comments


bottom of page